Kufor s dvomi alebo štyrmi kolieskami?

Kufor s dvomi alebo štyrmi kolieskami?
Už úvodom je nutné povedať, že výraznú prevahu a výhodu tu majú priaznivci štyroch koliesok. Zatiaľ čo v minulom storočí boli úplne samozrejmé kufre úplne bez koliesok, na konci storočia sa rýchlo rozšírili dvojkolieskové, ktoré odobrali bremeno z ich majiteľov. Toto storočie potom prinieslo nový trend a to štvorkolieskovú batožinu.

vintage_handtooled_leather_bag_detail_grandedetail_upright_american_tourister_tokyo_chic_525-1unnamed

Trendu sa veľmi rýchlo prispôsobili výrobcovia a dnes už úplne dominujú kufre kĺzajúce sa na štyroch najnovšie dokonca dvojitých kolieskach. Má to istú logiku. Ťažisko je rozložené na viacerých bodoch a aj manipulácia je tak ľahšia.

Aby som ale nechválil iba jednu skupinu aj dvojkolečkové kufríky majú niečo do seba. Hlavné plus spočíva v tom, že kolieska sú viac zapustené do konštrukcie a ich odolnosť je teda proti štvorkolieskovým korábom vyššia. Pretože ich počet je o polovicu nižší, údržba je ľahšia. Bývajú tiež o niečo lacnejšie. Avšak ako už bolo spomenuté, ich ponuka je obmedzená. Kufrland sa však vždy snaží mať nejaké v ponuke aby potešila ich fanúšikov.

Možno tiež vetičkou spomenúť rôzne atrapy kufrov, majúci ľubovoľný počet koliesok. Tieto diela čínskej proveniencie sú k videniu na tržniciach a ich kolieska sa obvykle v krátkom časovom horizonte rozsypú ako korálky od Natálky. Tieto teda radšej medzi kufre počítať nebudeme.

cestovni-kufr-na-koleckach-chaoping_5cestovni-kufr-na-koleckach-chaoping_7

Abychom to shrnuli.

Kufre s dvomi kolieskami:

plus majú lepšie chránené kolieska, bývajú o niečo lacnejšie, údržba je ľahšia, lepšie zvládajú nerovný povrch

minus menšia ponuka, horšia manipulácia, pri používaní musí byť kufor v naklonenej polohe

 

Kufre so štyrmi kolieskami::

plus široká ponuka všetkých značiek, modernejšie, jednoduchá manipulácia, otáčanie koliesok o 360 stupňov, väčšia stabilita

minus väčšia zranitelnost koliesok, menší objem kufru kvôli svetlej výške, vyššia cena a náklady na údržbu

Vybrali ste si? Ak môžem osobné doporučenie a skúsenosti, u menších kufrov napr. kabinovým sa prikláňam ku 2 kolieskam. Už kvôli objemu kedy sa každý liter počíta. U tých väčších, ktoré majú napríklad aj 100 litrov dám prednosť 4 kolieskam, pretože váha je lepšie rozložená a tu na nejakom litri toľko nezáleží. V oboch prípadoch je však potrebné zvoliť aspoň základnú kvalitu. Ak nakúpite cenovo "výhodný" kufor v hypermarkete, ľahko sa z výletu môžete vrátiť bez koliesok.

6203876748_c5078dcf1d

Cestujte lepšie s Kufrlandom! :-)                                                                                                     Štefan Baláž

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie