Kufor s dvomi alebo štyrmi kolieskami?

Kufor s dvomi alebo štyrmi kolieskami?
Už úvodom je nutné povedať, že výraznú prevahu a výhodu tu majú priaznivci štyroch koliesok. Zatiaľ čo v minulom storočí boli úplne samozrejmé kufre úplne bez koliesok, na konci storočia sa rýchlo rozšírili dvojkolieskové, ktoré odobrali bremeno z ich majiteľov. Toto storočie potom prinieslo nový trend a to štvorkolieskovú batožinu.

vintage_handtooled_leather_bag_detail_grandedetail_upright_american_tourister_tokyo_chic_525-1unnamed

Trendu sa veľmi rýchlo prispôsobili výrobcovia a dnes už úplne dominujú kufre kĺzajúce sa na štyroch najnovšie dokonca dvojitých kolieskach. Má to istú logiku. Ťažisko je rozložené na viacerých bodoch a aj manipulácia je tak ľahšia.

Aby som ale nechválil iba jednu skupinu aj dvojkolečkové kufríky majú niečo do seba. Hlavné plus spočíva v tom, že kolieska sú viac zapustené do konštrukcie a ich odolnosť je teda proti štvorkolieskovým korábom vyššia. Pretože ich počet je o polovicu nižší, údržba je ľahšia. Bývajú tiež o niečo lacnejšie. Avšak ako už bolo spomenuté, ich ponuka je obmedzená. Kufrland sa však vždy snaží mať nejaké v ponuke aby potešila ich fanúšikov.

Možno tiež vetičkou spomenúť rôzne atrapy kufrov, majúci ľubovoľný počet koliesok. Tieto diela čínskej proveniencie sú k videniu na tržniciach a ich kolieska sa obvykle v krátkom časovom horizonte rozsypú ako korálky od Natálky. Tieto teda radšej medzi kufre počítať nebudeme.

cestovni-kufr-na-koleckach-chaoping_5cestovni-kufr-na-koleckach-chaoping_7

Abychom to shrnuli.

Kufre s dvomi kolieskami:

plus majú lepšie chránené kolieska, bývajú o niečo lacnejšie, údržba je ľahšia, lepšie zvládajú nerovný povrch

minus menšia ponuka, horšia manipulácia, pri používaní musí byť kufor v naklonenej polohe

 

Kufre so štyrmi kolieskami::

plus široká ponuka všetkých značiek, modernejšie, jednoduchá manipulácia, otáčanie koliesok o 360 stupňov, väčšia stabilita

minus väčšia zranitelnost koliesok, menší objem kufru kvôli svetlej výške, vyššia cena a náklady na údržbu

Vybrali ste si? Ak môžem osobné doporučenie a skúsenosti, u menších kufrov napr. kabinovým sa prikláňam ku 2 kolieskam. Už kvôli objemu kedy sa každý liter počíta. U tých väčších, ktoré majú napríklad aj 100 litrov dám prednosť 4 kolieskam, pretože váha je lepšie rozložená a tu na nejakom litri toľko nezáleží. V oboch prípadoch je však potrebné zvoliť aspoň základnú kvalitu. Ak nakúpite cenovo "výhodný" kufor v hypermarkete, ľahko sa z výletu môžete vrátiť bez koliesok.

6203876748_c5078dcf1d

Cestujte lepšie s Kufrlandom! :-)                                                                                                     Štefan Baláž